SLUNOLAMY

2013-02-27
SLUNOLAMY

Největší možnosti zastínění nabízejí venkovní hliníkové slunolamy.

Slunolamy lze umístit ve svislé, vodorovné, nebo šikmé rovině.
Vzhledem k tomu, že se slunolamy většinou nepohybují, popřípadě pouze naklápí, lze s nimi zastínit téměř jakýkoliv tvar.

Lamely slunolamů jsou vyráběny převážně z hliníkových slitin, nebo ze skla, nerezavějí a odolávají i extrémním povětrnostním podmínkám.

Nabízíme slunolamy ve velké množství typů, včetně pohyblivých.
Ať už jsou to slunolamy obloukové, slunolamy rohové, slunolamy horizontální či slunolamy vertikální. Slunolamy plní nejlépe svoji funkci u velkých prosklených fasád, kde dochází k velkému přehřátí interiéru, především v letních měsících. Slunolamy mají díky použitým materiálům výhodu velké životnosti.

Slunolamy oceníte zejména v horkých letních dnech. Přispívají k tomu, že v budovách je stín, a tím pomáhají i ke snížení teplot. Ale v moderním pojetí se stávají výrazným prvkem fasád, který mnohdy dotváří celkový charakter budovy. Jejich konstrukce je umístěna před fasádou domu nebo třeba nad oknem. Cílem je zabránit nežádoucímu přehřátí obvodového zdiva.

Taková ochrana před slunečními paprsky je velmi účinná, nicméně pořizovací náklady jsou nemalé. To zejména kvůli tomu, že materiál bude vystaven vnějším vlivům a musí něco vydržet, proto je většinou dražší. O něco náročnější je i údržba.

Slunolamy mají hlavně zabránit nežádoucímu přehřátí obvodového zdiva. Při správném použití se díky nim dá teplota v místnosti snížit i o více než 10 stupňů.

Praktičtějším řešením je instalace slunolamů, které jsou složené z jednotlivých lamel. Ty se dají buď napevno naklonit vůči slunci nebo lze využít takové typy fungující podobně jako žaluzie.

Jejich výhodou je, že světlo propouští, a také, narozdíl od těch neprůhledných, nebrání proudění teplého vzduchu po fasádě. Mohou být ze dřeva či kovu, časté je i použití obou materiálů najednou.

Slunolamy se uplatňují i jako součást fasád veřejných budov.

Všechna práva vyhrazena