MŘÍŽE

Zapytaj o produkt

Rolovacímříže jsou vyrobené z extrudovaných hliníkových profilů s krycí výškou 80 mm z materiálu ALUPROF. Mříž se roluje do roletové schránky z válcovaného hliníkového plechu, který je zpravidla umístěn v nadpraží za otvorem. Mříže lze (dle provedení) vybavit tzv. plovoucí hřídelí, která šetří motor a opotřebení lamel. Vodící lišty jsou z extrudovaného hliníku, koncová lamela je opatřena těsnící gumou. Rolovací mříže jsou standardně vybaveny trubkovým motorem. Za příplatek je mříž vybavená motorem s NHK (motorem s převodovkou, umožňující otevření mříží i při výpadku el.proudu) a klikou. Pro zvýšení komfortu je možno použít venkovní klíčový spínač, dálkové ovládání atd..


BEZPEČNOST

Rolovací mříže jsou bezpečným řešením. Standardně je vybavena těmito zabezpečeními :
standardně vybavena zabezpečením proti otevření (elektromagnetická brzda)
zabezpečovací systém proti přimáčknutí osob při zavíraní (kontaktní bezpečnostní čidlo v dolní liště nebo fotobuňky)
elektronické zajištění proti samovolnému rozvinutí mříže
havarijní ruční systém otevření míže.

Funkčnost

Navíjecí mříž je všestranným řešením. Navíjecí mříže jsou určeny k montáži jak v nově budovaných objektech tak v objektech již existujících. Základní funkcí navíjecí mříže je zabezpečení objektu a současně :
expozice výkladní skříně
zajištění ventilace v obchodních pasážích a v podzemních garážích
použití prosklení v mřížovém profilu, které má za úkol dodatečné zabezpečení před větrem a jinými atmosférickými vlivy

Pohon a ovládání navíjecí mříže

Navíjecí mříž je zvedána a spouštěna pomocí elektrického pohonu. Ovládání se děje pomocí přepínače umístěného uvnitř nebo vně místnosti. Vybrané kombinace ovládacích zařízení zajišťují vysoký komfort obsluhy. V závislosti na potřebách je možné použít dálkové ovládání nebo klíče umožňující ovládání mříže zvenku.

Konstrukce mříže

Mříž je navíjena na hliníkovou  navíjecí trubku osazenou ve skříňce nebo na konsolách a na ložiscích. Konsoly jsou montovány buď přímo do stěny nebo na jiné části objektu.  V případě mříží montovaných do podhledu je nutné vzít v úvahu minimální výšku podhledu pro montáž mříže (průměr navíjení závisí na výšce mříže nebo na velikosti skříňky).

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSptIZdVSrzUNXVmdFgvQNBXDPys6GYAuyL2q-vpB3PyGdZWVmuCA

 

http://www.aluprof.eu/media/aluprof_eu/img/logoAluprof.png