ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Zapytaj o produkt

 

Glydea™ - Pohony pro závěsy a záclony

 

Revoluce ve vašem interiéru: závěsy na dálkové ovládání!

Dostatek přirozeného denního světla a slunečních paprsků je trendem moderního bydlení. Velkorysé prosklené plochy si však žádají dostatečně flexibilní a zejména účinnou stínicí techniku pro případy, kdy nadbytek slunečního záření je naopak na obtíž. Dosáhnout flexibility v rámci jednoho zařízení (rolety, žaluzie, markýzy apod.) však není vždy snadné, a tak ji často doplňujeme nejrůznějšími závěsy, které v interiéru plní současně funkci estetickou.

Společnost Somfy představila způsob, jak manipulaci se závěsy významně usnadnit a zpříjemnit. Nová generace pohonů Somfy pro závěsy a záclony, GlydeaTM, je pokračovatelem osvědčených pohonů Glystro. Zatímco pohon Glystro sice zachovával možnost ruční manipulace se závěsem, nyní je ovládání ještě snazší. Závěs lze totiž ovládat pouhým jemným zatáhnutím za látku. Díky této funkci, nazvané touch motion, pohon rozpozná pohyb, zapne se a poté sám pokračuje v zadaném směru pohybu. Samozřejmě je možné i plné dálkové ovládání přenosným nebo nástěnným dálkovým ovladačem.

Technický pokrok se projevil i na vlastnosti, která je pro interiérové pohony velmi důležitá,na hlučnosti. Glydea je totiž ještě tišší než jeho předchůdce. Naměřená hodnota hluku nejvýše 50 dB nevyruší hosty uprostřed rozhovoru ani spícího potomka. Udávaná hodnota platí po celou dobu pohybu závěsu.

Pohon Glydea je vhodný pro všechny typy záclon a závěsů (délka do 15 m a váha do 100 kg), jeho instalace je rychlá a nenáročná. Vlastní pohonnou jednotku lze v případě potřeby z instalovaného závěsu snadno sejmout a znovu upevnit. Kromě jednoduché obsluhy nabízí motorizace interiérové stínicí techniky řadu dalších nezanedbatelných výhod, podobně jako tomu je u exteriérového zastínění. Závěsy se stanou využívanějšími, a přitom výrazně prodloužíme díky šetrnému mechanismu jejich životnost. Samotný pohon je chráněn pětiletou zárukou.