VNITŘNÍ OKENICE SHUTTERS

Zapytaj o produkt

SHUTTERS vnitřní dřevěné okenice, vyrobené ze třech různých druhů dřeva (BASSWOOD, ECOWOOD, WESTERN RED CEDAR), se skládají z jednoho nebo více kusů panelů. Jeden panel je rám, ve kterém jsou namontované tzv. lamely, konstrukce úzkých a dlouhých desek je skládána do úhlu, díky čemuž okenice připomíná dřevěnou žaluzii. Mohou být otvírací, skládací nebo posuvné. Úhel naklápění lamel je regulovatelný a dovoluje tedy kontrolovat průchod světla.

PROČ OKENICE?

Vnitřní okenice jsou inovační ochranou pro dlouhodobé používání, jsou neuvěřitelně funkční, mají pozitivní vliv na design interiéru a informují o vybraném vkusu jeho vybavení i jeho majitele. Okenice s regulovatelnými žaluziemi jako žádné jiné poskytují pocit soukromí, umožňují proudění vzduchu v místnosti a úžasnou hru světla v bytových prostorách.

PROČ NAŠE OKENICE?

Naše „prostě nejlepší“ okenice mají výjimečný, nový, jednoduchý styl, který doplní jak moderní, tak i tradiční interiér. Naše okenice jsou vyrobeny ze čtyř různých druhů dřeva, což znamená různé cenové varianty. Okenice jsou vyráběny mimořádně pečlivě, z materiálů odolných slunečnímu záření.

JAK KOUPIT NAŠE OKENICE?

Nejprve vypočítáme náklady na vámi vybrané okenice dle udaných rozměrů oken či dveří. Dále pak sjednáme schůzku, kde na základě námi nabízeného sortimentu vám prodejce doporučí vzor, barvu atd. a finalizuje zakázku. V případě dohody proběhne u zákazníka vyměření a na základě vaší akceptace zakázky proběhne profesionální montáž.

To vše během 8-12 týdnů.

EKOLOGIE

Základními kameny našeho úspěchu jsou inovace, jakost o ochrana. Jsme si dobře vědomi, že naše budoucnost spočívá v odpovědném zacházení s přírodním bohatstvím. Z těchto důvodů jsou naše okenice vyrobeny z ekologicky šetrných materiálu, což zaručí jejich trvanlivost a dlouhověkost.

 

Výběr shutersů VERTEX je výběrem výrobků s vysokou kvalitou. VERTEX lpí na estetice, funkčnosti a trvalosti svých výrobků. Nejdůležitější vlastnosti našich vnitřních okenic najdete dále.

01

   Schované závěsy

     Shuttersy VERTEX můžeme poznat podle skrytých pantů.   U zamčených okenic je nevidíme. Právě díky ním   tabule k   sobě přiléhají. Současně zaručují tónovaný a šetrný vzhled.
02

   Vyřezávání poloměru

   Lamely jsou vyřezávané poloměrem. Tato metoda  umožňuje získání krásné struktury dřeva a současně dbá na   to, aby k ohýbání a ztrácení tvaru lamely docházelo co   nejméně. Díky této metodě se navíc získává hezká rovná   lamela se stejnou délkou, dřevo proto  pracuje  minimálně.03

   Znalosti řemesla

    Technická vzpěra panelů okenic je lepená při využití   čepového spoje. Zajišťuje pevnost konstrukce shuttersů   Jasno a výsledkem  je minimální  riziko změny  tvaru  dřeva.
04

   Lakování

    Vnitřní okenice jsou několikrát natírané   lakem proti vlhkosti a slunečnímu UV záření. A právě proto   je lze mít bez obav v koupelně, ani ve vlhkém prostředí   totiž neztrácejí svou původní barvu.

 

 

Druhy dřeva
Shuttersy si lze pořídit z různorodých druhů dřeva. Jaký druh dřeva si vyberete, záleží pouze na Vás a Vašem vkusu a také na tom, jaký cílený způsob využítí shutersů si vyberete.  VERTEX vybírá dřevo s důkladnou pečlivostí. Nedovážíme dřevo s odchylkami v barvě ani struktuře, či dřevěnými suky. Kromě toho všechny lamely jsou řezané kružnicově. Tento způsob řezání zviditelňuje krásné rysy dřeva a redukuje na minimum možnost zkřivení. Kromě toho všechny shuttersy Jasno lze používat v koupelně.
oo

   Basswood (druh lipového dřeva)

 "Orginální" shuttersy jsou vyrobené z Basswood.  Basswood je lehký a   přitom trvalý druh dřeva s přirozeně  pohlednými rysy dřeva. Tento druh dřeva je lehce  opracovatelný, a proto jsou shuttersy Basswood přístupné  ve velkém množství tvarů, rozměrů a barev.


ooo

   Western Red Cedar (cedrové dřevo)

 Western Red Cedar je lehké červenohnědé cedrové dřevo  se světlými rovnoměrnými vlákny bez rysů a suků v  struktuře. Tabule shuttersů jsou natřeny bezbarvým  olejem. Díky tomu vynikne hezká barva a charakter dřeva.  Shuttersy z Western Red Cedar mají surový vzhled a přidávají vnitřní výzdobě místnosti osobitý charakter.


oooo

   Ecowood (kombinované dřevo)

Shuttersy Ecowood považujeme za ne příliš nákladnou  variantu shuttersů basswood. Jsou vyráběné z žehlených  dřevěných vláken, které jsou získávány z obnovitelného  zpracovaného dřeva. Jeho hmotnost je vyšší než Basswood   a také se u něj užívá odlišný proces natírání. A proto jsou možnosti využití s Ecowood nejméně omezené.

 Panely

Jestliže okna jsou příliš široká nebo vysoká, pak instalujeme kolejnicový systém. Zvětšuje stabilitu a ulehčuje otvírání a zavírání panelů. Rozlišujeme dva druhy kolejnicového systému. Šířka panelů okenic je různá a jde ji lehce přizpůsobit k velikosti otvorů oken. Jestliže okna jsou vysoká, je možno, a dokonce je i třeba, udělat příčku. Díky této úpravě bude zajištěna stabilita shuttersů. Lamely se nachází pod i nad střední příčkou a neovlivní to jejich regulaci, právě proto můžete ještě lépe ovládat množství světla a soukromí v místnosti.


vv

                  Kolejnicový systém skládací
Díky kolejnicovému systému lze otočit panely o 90° a  přesunout je jako jeden celek na kraj. Tento systém je  velmi zručný u takových překážek, jakými mohou byt  radiátory, za nimiž přichyceny shuttersy.

 


vvv

                   Kolejnicový systém posuvný
V případě kolejnicového systému posuvného panely nevisí  na pantech. Panely se posouvají v celku na kraj, přičemž se  jeden celý   panel schovává za druhý.

 

 


 

 

Shuttersy se skládají z jednoho nebo více panelů, ve kterých jsou zavedené lamely. Můžete si vybrat ze tří velikostí lamel, jedná se o šířku lamel:


  • 47 mm
  • 63 mm
  • 89 mm
  • 114 mm

Jaká šířka je nejhezčí a kterou si vyberete, záleží na velikosti otvorů oken a také na atmosféře, jíž chcete v místnosti dosáhnout. Obecné pravidlo zní: čím je panel širší, tím mají být i širší lamely, čímž dospějeme k modernějšímu vzhledu. Mezeru mezi dvěma panely můžeme zakrýt bočním sloupkem se záhybem. Taková úprava nám zajistí větší přítmí a pocit soukromí.


aa  Lišta pro regulaci.

Shuttersy  jsou standardně vybaveny  dřevěnou lištou pro regulaci, která je umístěna  zepředu.   S její pomocí můžete nastavovat amely do žádané  pozice. Tato lišta přidává okenicím nostalgický  nádech.

 


aaa

   Clearview

Můžete si také vybrat druh Clearview. Obslužný  mechanizmus se nachází ze zadní strany lamel. Tento  mechanismus se používá obracením jedné z lamel. Díky  řešení Clearview získávají tradiční shuttersy moderní  charakter.

Barvy

Jasno disponuje vlastní kolekcí barev. K výběru je 50 moderních krycích barev a mořidel. Rozsah krycích barev se pohybuje od sněhobíle barvy do krémové a šedé. Vždy se najde barva, která bude ladit k Vašim okenním rámům, stěnám i k vybavení místnosti. Do sortimentu Jasno je zařazena i krycí černá barva. U barev mořidel lze vybrat následující odstíny dřeva: bříza, dub, třešeň, ořech nebo týkové dřevo.


z Basswood: všechny barvy duhy

Shuttersy Basswood  jsou přístupné ve všech barvách kolekce. Kromě  toho je možno  lamely  nalakovat skoro  ve  všech barvách RAL nebo NCS. VERTEX  používá polomatný  lak  na  nábytek,  který  je   odolný   vůči poškrábání,   UV paprskům a vlhku. Přesto se snažíme   riziko ztráty barvy snížit na minimum.


zz

Ecowood: tři nejhezčí odstíny bílé
barvy kolekce Jasno

Shuttersy Ecowood jsou přístupné ve třech nejhezčích a velmi  oblíbených  odstínech  bílé  barvy kolekce VERTEX. Barva je natřena v podobě polypropylenové vrstvy, která zabraňuje průniku vlhka a prachu. Díky této vrstvě se Ecowood hodí také do místností s vysokou vlhkostí.


zzz

Western Red Cedar: přirozený vzhled dřeva

Krásná barva a struktura dřeva Western Red Cedar musí být viditelná. Proto tyto shuttersy  jsou dokončené jen  bezbarvým  lakem. Olej  zvýrazňuje  barvu  a  chrán í dřevo.  VERTEX dodává  Western  Red Cedar   ve  dvou úrovních barev: od světlého do středního odstínu a od střední do tmavého odstínu.


zzzz

Sandblast: pískované shuttersy

Shuttersy   Basswood   můžou   být  pískované  před natřením  laky nebo  mořidly. Protože měkké  části  jsou odstraněny, struktura dřeva se tím víc zvýrazní. Především díky   napuštění   shuttersů mořidly  získají   svůj   osobitý vzhled.

 

Využití  

Shuttersy mohou být montovány nejen v typických oknech a (otvíracích) dveřích. Jejich použití se hodí také do oken s atypickým tvarem, místo křídel skříně nebo jako prvek rozdělující místnost.


d  Atypické tvary oken

Kulaté, šikmé, obloukové... Shuttersy se výborně hodí do oken s atypickým tvarem.  Přesný  tvar okna  zůstává viditelný  a  zároveň můžeme  zastínit   místnost   před světlem.

 


dd

   Okna náklopně otevíratelné

Máte problém najít dekoraci pro náklopně otevíratelná   okna?  Shuttersy  nabízejí  řešení. Lze  je  montovat  na okno  nebo  před   okno. Také v případě  střešních oken je lze montovat na okno.

 


ddd

   Výklenek na skříň

Shuttersy  je  možné  použít  jako  dveře  výklenku na skříň, a to  díky  pantům,  nebo  kolejnicovému  systému.Tato úprava dodává nejen výbornou atmosféru, ale   podporuje také větrání.

 


dddd

   Prvek oddělující místnost

Shuttersy  lze  použít  i  na rozdělení  místnosti  na dvě části. Pokud máme zavřené lamely, okenice vypadají  jakoopravdová stěna, čímž  dosáhneme  dojmu, že se jedná o dvě  samostatné  místnosti.  Když jsou  lamely  otevřené, místnost se stává jednolitá. 

 


Montáž

Shutters jsou dělané na míru. Existují různé možnosti montáže. To, který druh montáže použijeme záleží podle:

  • Velikosti otvoru okna
  • Toho jestli je rám okna rovný
  • Způsobu otevírání okna nebo dveří

bb  Ve výklenku okenního rámu

Montážní  nosník, na kterém  je  uchycený panel  je přidělaný na okenní rám. Při  takovém  způsobu montáže shuttersy jsou umístěny nejdál do okenního otvoru.
bbb

   Ve výklenku okna

 Montážní nosník je v tom případě uchycený na vnitřní stěně. Tento druh montáže lze použít také téhdy, když otvor ve stěně není pravoúhlý.
bbbb

   Ve výklenku při použití R-rámu

      Montáž  při  použití  R-rámu se dává  obzvlášť do oken náklopně  otevíratelných a  také  okenních otvorů, které nejsou pravoúhlé. Rám  kolem  okenního otvoru zakrývá všechny nerovnosti. Shuttersy  jsou montovány tak, aby
byly co nejblíže v předu u okna.bbbbb

   V okenním výklenku

      Když je montáž ve výklenku okna nemožná, shuttersy lze  montovat na stěnu před  výklenkem okna.  Sice  se nejedná o doporučenou metodu montáže, ale přesto při jejich užití můžeme dosáhnout dobrých výsledků.

 

                                                     Technické údaje

 

Lípové dřevo/ cedrové dřevo  (WRC)

Ecowood

Druh dřeva

Lípové dřevo/ cedrové dřevo

Kompozitní dřevo

(Dřevěné vlákna)

(dřevné vlákna)

Šířka lamel

47, 63, 89 i 114 mm44, 63 i 89 mm

47, 63 i 89 mm

Barvy

18 barev laků a 32 barev mořidel +RAL a NCS / WRC: 2 úrovně barev

3 nejčastěji používané odstíny bílé barvy kolekce Jasno

Skryté závesy (panty)

Standard

Standard

Regulační lišta

Standard

Standard

Clearview

Je volitelný u 63 a 89 mm šířky lamel

Je volitelný u 63 a 89 mm šířky lamel

Dálkové řízení lamel

Je volitelný u 63 a 89 mm šířky lamel s regulační lištou

Není možno

Šířka panelů

47, 63, 89 i 114 mm

47, 63 i 89 mm

Výška panelů

Maksimum do 338 cm

Maksimum do 338 cm

Posilující příčka

Nutná od výšky 180 cm

Nutná od výšky 180 cm

Kolejnicový systém

Nutný od šířky 269 cm w souvislostí se zajištěním stability

Nutný od šířky 185 cm w souvislostí se zajištěním stability

Lakování

Vícekrát nakládaní vrstvy laku na nábytek odolného vůči poškození a UV paprskům / WRC: bezbarvý olej

Polipropylenový povrch (odolný vůči poškození a UV paprskům)

Boční sloupec se záhybem

Volitelný

Volitelný

Atypické tvary

Možný

Nelze

Dvojitý závěs

Možný

Nelze

Způsobilý k používání ve vlhké místnosti

Ano

Ano

 

HIGHLIGHT YOUR HOME

www.shutters.cz  

www.jasnoshutters.nl