Dřevěné a bambusové žaluzie 25 a 35 mm

Zapytaj o produkt

Dřevěná horizontální žaluzie 25mm, vyrobená z vysoce kvalitního dřeva, umožňuje dosáhnout neopakovatelného efektu daného interiéru. Tento produkt je určen pro klienty oceňující přírodní a ekologické vlastnosti produktů. Horní ochranná lišta, spodní nosník a také ostatní detaily jsou vyrobeny ze dřeva v přibližné barvě lamel. Různé druhy montážních úchytů, rovněž bez nutnosti šroubování, dále pak možnost montáže bez mechanického zásahu do okna.

Bambusové žaluzie 25 mm jsou variantou stínění z přírodních materiálů. Nejde o dřevo, bambus patří do čeledě trav. Zhodnocení tohoto pro nás netradičního materiálu bylo v oblasti stínění jen otázkou času. Bambusové žaluzie nadstandardním způsobem splňují technické požadavky stínění, mají ojedinělý vzhled i design, o skvělých užitných vlastnostech ani nemluvě.

Bambusové lepené lamely jsou extrémně tvrdé a pružné. Lamela je kompaktní, nepřijímá vlhkost, a proto je vhodná i pro instalaci do koupelny či k bazénu.

Bambusové žaluzie jsou jedním z nejnovějších prvků na trhu stínění. Bambus je travina, jejíž neobyčejné vlastnosti a vzhled se daří zúročit při výrobě nábytku i podlah, nejnověji i při výrobě žaluzií. Vysoký obsah křemíku zaručuje pružnost a neobyčejnou tvrdost. Sám materiál napovídá, že tyto žaluzie je možno použít i ve vlhkostně a teplotně nestabilních ale větraných prostorách (wc, koupelny, zimní zahrady).

Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než u dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením – ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotou 1,9 % (délka 0,11 %).

Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 25 mm a sílou 1,6 mm. Je vyvinuta pro instalaci ke sklu eurookna. Instalace je jednoduchá, elegantní a přímo do zasklívací lišty okna (nikoli do okenního rámu). Používá se k doplnění interiérů, výjimečně ladí s rámem okna. K nesporným kvalitám této bambusové žaluzie patří malá výška paketu složené žaluzie. Výška paketu včetně mechaniky a spodní lišty činí pouze 10 % z výšky okna + 4 cm. To znamená, že výška paketu žaluzie je o polovinu menší než u klasické žaluzie dřevěné. Krytí horního profilu bambusovou lištou dodává žaluzii exkluzivní elegantní vzhled.

Žaluzie se naklápí bambusovou tyčkou (o délce 30, 60, 80 nebo 100 cm), vytahuje šňůrou a zastavuje interiérovou brzdou. Plastové koncovky (po stranách horního profilu), nosiče mechaniky a krycí lišty jsou sladěné s barvou krycího profilu. Boční vedení v silikonové struně je v tomto provedení standardem, neboť eurookno se téměř vždy dá otevřít ve dvou směrech.

 

 

http://www.jasno.com/images/misc/logo.gif

 

http://www.coulisse.pl/im/logo.gif

 

 

http://www.pisla.fi/images/contentbottomb.png