ZÁVĚSY A ZÁCLONY

Zapytaj o produkt


Nevidíme náš úkol jen v tom, dekorativně obléknout okno, snažíme se vtisknout ideu okna také interiéru. Náš široký program zabírá všechny dekorativní styly a chutě od klasiky až po avantgardní linii.

Protože ne všichni lidé jsou stejní, naše produkty odrážejí různé potřeby spotřebitelů.

Představujeme vám proto šest různých značek....

UNLAND - ELVO - CORDIMA - INTERIEUR - PIERRE CARDIN - DESTINY AND DESIGN

 

 

Nechcete do svého nového bytu či domu závěsy a záclony? Děláte velkou chybu. Záclona i závěs jsou opět v módě a bez nich vaše okno nebude in.

Žaluzie jsou užitečným doplňkem okna, ale chce to něco, co nás bude bavit a zároveň bude plnit účel krytí okna před sluncem či nechtěným nakukováním. Buďte  moderní a ozdobte svá okna záclonou a závěsem.

Jak si vybrat správnou barvu?

Pokud si vybíráme záclonu, měli bychom se držet klasické bílé, nebo jen o odstín tmavší. V kurzu je také krémová a béžová. Odvážnější dámy mohou sáhnout po barevných. Takové tóny doporučujeme do místností, které jsou vymalované světlými barvami. V případě, že se bojíte barevné kombinace, snažte se zůstat u jedné barvy a kombinujte jednotlivé odstíny. U motivů, potisků a výšivek se držte vždy jednoho druhu a nesnažte se kombinovat proužky s puntíky. Nezapomeňte využít krásné látky ze závěsu a potáhněte jí třeba polštáře nebo přehozy.

Materiálů je celá řada

Chcete-li mít v bytě opravdový skvost, nebojte se sáhnout po přírodním materiálu, kterým je hedvábí, bavlna nebo len. Počítejte ale s tím, že jejich údržba bude velmi náročná. Dbejte na praní a čtěte informace o čištění. Když nedodržíte vhodnou teplotu a prací prostředek, zcela určitě se vám vlákna srazí a začnou být velmi křehká. Nejčastěji se setkáme s materiálem, kterému se říká polyester nebo se záclonou ze směsových tkanin. Tento materiál je jednoduchý na údržbu a snadno ho vyperete v pračce. Další velkou výhodou je, že není potřeba tyto dva materiály žehlit. Toužíte-li po moderním trendu, zakupte si záclony z průsvitné organzy. K dostání jsou hladké, vzorované nebo jednobarevné či třpytivé.

Když je vzorku třeba...

Dnes je moderním trendem jednoduchost. K dostání jsou vzorované záclony i závěsy, nejčastěji uvidíte vzory s jednoduchými proužky, kolečky či jinými geometrickými vzory, které se snadno sladí z interiérem. Abstraktní vzory a lesklý materiál se hodí do bytu mladého páru nebo do pokoje teenegera. Při volbě dekoru se nebojte ho aplikovat na jiné textilie v pokoji.

Správná délka dělá design

Velmi zleží na tvaru a velikosti okna, kde chceme dát závěs a záclonu. Velká francouzská okna si žádají řasené záclony až na zem. Stejně tak dobře poslouží v místnostech, kde jsou vysoké stromy. Dodá jim celkově na útulnosti. Pozor na tvarově nejednotná okna, kde překáží radiátor. Je třeba je dát tak, aby se nehrnuly přes topení. V zimě, volte kratší délku, která nebude blokovat vytápění. U malých oken sáhněte o takových záclonách, které do místnosti pustí dostatek světla. Nakupujte krátké záclonky, které se umístí do okenního rámu, nebo je stáhněte po stranách provázkem či sponou.